Küpsised

Sarnaselt paljudele teistele kasutab ka see veebipood küpsisteks (inglise keeles cookies) kutsutavaid tekstifaile, mille eesmärk on aidata meil lehte arendada ja tagada teile parim kasutajakogemus.

Küpsiste mitte lubamine võib piirata veebipoe lehe kasutusmugavust ja -võimalusi.

Mis on “küpsised”?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse, kui te saiti külastate. See võimaldab veebisaidil jätta meelde teie toimingud ja eelistused (näiteks ostukorvi sisu meelespidamiseks, keel, kirjasuurus ning muud eelistused kuvamisel) teatud ajavahemikuks. Nii ei pea te neid iga kord uuesti sisestama, kui saidile tagasi tulete või lehekülgi sirvite.

Küpsiseid on kahte tüüpi:

  • Püsivaid küpsiseid, mis jäävad teie arvutis olevasse küpsiste faili püsivalt. Neid võidakse kasutada näiteks teie kui veebilehe korduvkülastaja äratundmiseks ja veebilehe sisu kohandamiseks vastavalt teie vajadustele või statistiliste andmete kogumiseks.
  • Seansiküpsised on ajutised ja kaovad, kui veebilehelt lahkute või oma veebilehitseja sulgete. Seansiküpsiseid võidakse kasutada veebilehe teatud funktsioonide, sisse logimiseks ja ostukorvi jaoks.

KÜPSISTE EESMÄRK

Võrgulehed ja e-poed kasutavad küpsiseid, et pakkuda kasutajatele isikupärasemat kasutuskogemust ja mugavamat võrgulehel navigeerimist. Näiteks võimaldavad küpsised võrgulehel meelde jätta kasutaja eelistusi (keele valik) või jätta vahele igakordne võrgulehele sisselogimine. Üldjuhul kasutatakse küpsiseid statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi võrgulehtede külastamisel. Kasutajale see otsest ohtu ei kujuta. Võrgulehtede haldajad on kohustatud võrgulehel esitama selge ja arusaadava teabe, millist tüüpi küpsiseid nende võrguleht kasutab ja mis eesmärgil. Nii saab kasutaja ise otsustada, kas ta küpsised lubab või keelab.

Kuidas kasutab küpsiseid domeen.ee?

Selle veebilehe külastamise tulemusel võib teie veebilehitseja salvestada küpsiseid järgmistest kategooriatest:
Analüütika

Domeen.ee kasutab laialt levinud Google analüütikatarkvara ja mõõdab selle abil veebilehe külastatavust. Saadud andmete abil mõistame paremini külastajate käitumist lehel ja muudame mugavamaks selle kasutamist. Nimetatud tarkvara kasutab mitmeid küpsiseid, mille abil saame teada, kas veebilehe külastajad on sellel ka varem viibinud. Kui teie arvutis on sellised küpsised olemas, annab teie veebilehitseja sellest meile teada; kui teil neid aga veel pole, siis pakume neid teie veebilehitsejale. Sel moel on meil võimalik teada saada meie üksikkasutajate arvu ja seda, kui sageli nad meie lehte külastavad. Neid küpsiseid kasutatakse ainult statistikaeesmärkidel ja üksikkasutajaid ei ole võimalik nende abil tuvastada. Külastajate isikuandmeid seejuures Google’ile ei edastata. Peamine küpsis, mida Google Analytics kasutab, on „__ga”.

Lisaks veebisaidi kasutusstatistika aruandluse koostamisele võidakse Google Analyticsit kasutada ka koos mõne allkirjeldatud reklaamiküpsisega, et kuvada Google’i teenustes (nt Google’i otsingus) ja kogu veebis asjakohasemaid reklaame ning mõõta kuvatud reklaamidega toimunud interaktsioone.

Reklaam ja sotsiaalmeedia

Domeeni.ee lehel kasutatakse mitmeid kolmandate osapoolte küpsiseid. See on vajalik selleks, et lubada sul jagada lehti sotsiaalvõrgustikes, näiteks Facebookis ning kuvada asjakohast suunatud reklaami.

Muud küpsised

Domeen.ee lehele on lisatud kolmandate osapoolte küpsised, mida kasutavad ettevõtte nimi partnerite veebilehed, mis on lisatud või lingitud meie veebilehtedele. Nende küpsiste tekkimist ettevõtte nimi ei kontrolli, seega nende küpsiste kohta saad infot kolmandate osapoolte käest. Kaupmees on isikuandmete vastutav töötleja, Kaupmees edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Küpsiste kasutamise piiramine või täielik loobumine

Tavaliselt on võimalik veebilehitsejat seadistada lõpetama küpsiste kasutamist või mõnelt konkreetselt veebilehelt küpsiste vastuvõtmist. Nende seadete mõistmiseks võib abi olla järgmistest linkidest; muudel juhtudel peaksite lisainformatsiooni saamiseks kasutama oma veebilehitseja abivõimalust.

 

Mozilla Firefox

Google Chrome

Internet Explorer 9, 10, 11

Internet Explorer 7 ja 8

Safari